26. marca sme mali tú česť privítať u nás vinársku majsterku z Argentíny – pani Celeste Pesce.

Podarilo sa to vďaka importérovi značky Escorihuella Gascon na Slovensko, spoločnosti ILT s.r.o. z Bratislavy. Krátka návšteva Košíc, večer degustácia vo Villa Cassa, na druhý deň odchod do Banskej Bystrice, tam opäť degustácia a následne odlet do Argentíny … takto vyzeral nabitý program pani Celeste.

Šarmantná mladá dáma, ktorá pracuje pre najstaršie vinárstvo v Mendoze, vyštudovala enológiu v Taliansku a teraz dáva charakter a pečať takým argentínskym ikonám, ako sú President´s blend ( famózna kupáž 2 červených muštových odrôd, pôvodne pripravená v 50-tych rokoch minulého storočia pre prezidenta Peróna a jeho manželku Evitu) a skvelý Don – teda 100%-ný Malbec , ktorý je vlajkovou loďou vinárstva.

Prechutnali sme celkom 12 vín, každé pripravené iným štýlom . Každý si našiel svojhu favorita, ale najviac chutili červené moky.

Tí v vás, ktorí by mali záujem, tak si mnohé z prezentovaných vín vedia prechutnať u nás !

Fandíme Autentistom

26 March we had the honour to welcome a wine champion from Argentina – Ms Celeste Pesce.

This was made possible thanks to the importer of Escorihuella Gascon in Slovakia, ILT s.r.o. from Bratislava. Short visit to Košice, wine tasting at Villa Cassa in the evening, departure to Banska Bystrica the next day,

(more…)